Tylsin&Turhin voittaja
Valvoja: Isoveli
Tylsin&Turhin voittaja
Kuka voittajista oli tylsin ja turhin? Tuotti vähiten viihdettä kaudellaan? Ei olisi tarvinnut valita ollenkaan koko ohjelmaan?
Re: Tylsin&Turhin voittaja
Anniina on mitäänsanomaton tylsimys, ei olisi tarvinnut valita ollenkaan taloon ja vielä vähemmän sitä ansaitsi voiton.
Re: Tylsin&Turhin voittaja
Teija kyllä ehdottomasti. Kaikki muut edes jotenkin on ansainneet voittonsa, Teija ei kyllä yhtään. Eikä auta, että voittaessaan asui samassa rapussa melkein naapurissa Helsingissä.
Re: Tylsin&Turhin voittaja
Vaikea kysymys. Kaikki ovat mielestäni voiton jollain tasolla ansainneet, mutta ehkä vähiten sitten NikoN, koska mun mielestäni ei olisi edes pitänyt olla talossa. Voitti vanhoilla meriiteillä ja mun silmissä pilas oman BB-hahmon maineensa tällä toisella visiitillä taloon.
"You mustn't fight the elephant. You mustn't fight anybody. War is a very silly way to behave you know." -Dr. Snuggles
Re: Tylsin&Turhin voittaja
Tähän ois toki ensiajatelmalta helppo vastata Teija. Mutta oliko Teija tylsä? No sitähän se ei ollut. Teijan luonteen ominaisuudet olivat jotain ihan muuta. Komppaan härskisti Tohtori Zygeröä ja vastaan Niko N. Aivan kuten Zygerö totesi, ei Nikon (eikä muiden vanhojen, vaikka Ninosta tykkäsin) olisi edes pitänyt olla talossa. Toivottavasti vanhoja asukkaita ei enää koskaan nähdä BB-talossa, ellei kyseessä ole joku all stars kausi.
