Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Kaikenlaisia veikkauskilpailuja.

Valvoja: Isoveli

Avatar
Wicker Man
Isoveli
Viestit: 3288
Liittynyt: 07 Heinä 2011 22:27

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja Wicker Man » 25 Heinä 2012 23:34

Jousiammunta:

Miesten yksilökisa: Xiaoxiang Dai
Miesten joukkuekisa: Italia
Naisten yksilökisa: Ming Cheng
Naisten joukkuekisa: Japani


Sulkapallo:

Miesten kaksinpeli: Jin Chen
Miesten nelinpeli: Jae Sung Chung ja Yeon Seong Yoo

Naisten kaksinpeli: Ratchanok Intanon
Naisten nelinpeli: Xiaoli Wang ja Yang Yu

Sekanelinpeli:

Koripallo:

Miesten koripallo: U.S.A.

Naisten koripallo: U.S.A.


Rantalentopallo:

Miesten rantalentopallo: Xu L / Wu P Kiina

Naisten rantalentopallo: Franca L / Silva J Basilia

Nyrkkeily:

Miesten kevyt kärpässarja (49 kg): Manuel Cappai
Miesten kärpässarja (52 kg): Nordine Oubaali
Miesten kääpiösarja (56 kg): Shiva Thapa
Miesten kevytsarja (60 kg): Mohamed Eliwa
Miesten ylempi kevyt sarja (64 kg): Thomas Stalker
Miesten välisarja (69 kg): Mehdi Khalsi
Miesten keskisarja (75 kg): Abbos Atoev
Miesten raskas keskisarja (81 kg): Ahmed Barki
Miesten raskassarja (91 kg): Tumba Silva
Miesten superraskassarja (+91 kg): Erik Pfeifer

Naisten kärpässarja (51 kg): Erica Matos
Naisten kevyt sarja (60 kg): Rim Jouini
Naisten keskisarja (75 kg): Edith Ogoke

Kanootti pujottelu:

Miesten kanoottipujottelu yksilö: Sideris Tasiadis
Miesten kanoottipujottelu joukkue:
Miesten kajakkipujottelu yksilö: Mike Dawson

Naisten kajakkipujottelu yksilö: Emilie Fer

Kanootti sprintti:

Miesten kajakkisprintti (K1 1000m): Max Hoff
Miesten kajakkisprintti (K1 200m): Miklos Dudas
Miesten kajakkisprintti tupla (K2 1000m):
Miesten kajakkisprintti tupla (K2 200m):
Miesten kajakkisprintti neliö (K4 1000m):
Miesten kanoottisprintti (C1 1000m): Vadim Menkov
Miesten kanoottisprintti (C1 200m): Qiang Li
Miesten tuplakanoottisprintti (C2 1000m):

Naisten kajakkisprintti (K1 200m): Naomi Flood
Naisten kajakkisprintti (K1 500m): Hanriette Hansen
Naisten kajakkisprintti tupla (K2 500m):
Naisten kajakkisprintti neliö (K4 200m):

BMX pyöräily:

Miesten BMX pyöräily: Joris Daudet

Naisten BMX pyöräily: Lauren Reynolds

Maastopyöräily:

Miesten maastopyöräily: Manuel Fumic

Naisten maastopyöräily: Karen Hanlen

Maantiepyöräily:

Miesten maantiepyöräily: Lars Boom
Miesten maantiepyöräily aikakisa: Jack Bauer

Naisten maantiepyöräily: Emilia Fahlin
Naisten maantiepyöräily aikakisa: Emilia Fahlin

Ratapyöräily:

Miesten sprintti: Teun Mulder
Miesten keirin: Rene Enders
Miesten joukkuesprintti:

Naisten sprintti: Jinjie Gong
Naisten keirin: Jinjie Gong
Naisten joukkuesprintti:

Uimahypyt:

Miesten 3m ponnahduslauta: Chong He
Miesten 10m kerroshyppy: Yue Lin
Miesten synkronoitu 3m ponnahduslauta: Kai Qin

Naisten 3m ponnahduslauta: Zi He
Naisten 10m kerroshyppy: Yadan Hu
Naisten synkronoitu 3m ponnahduslauta: Zi He

Ratsastus:

Yksilökisa rata: Emma Kanerva
Joukkuekisa rata:
Kouluratsastus: Sandra Auffarth

Miekkailu:

Miesten floretti:
Miesten kalpa:
Miesten säilä:

Naisten floretti:
Naisten kalpa:
Naisten säilä:

Jalkapallo:

Miesten jalkapallo: Brasilia
Naisten jalkapallo: Englanti

Telinevoimistelu:

Miesten joukkuekilpailu:
Miesten moniottelu:
Miesten permanto:
Miesten hevonen:
Miesten renkaat:
Miesten hyppy:
Miesten nojapuut:
Miesten rekki:

Naisten joukkuekilpailu:
Naisten moniottelu:
Naisten hyppy:
Naisten eritasonojapuut:
Naisten puomi:
Naisten permanto:

Rytminen voimistelu (naiset):

Yksilökilpailu:
Joukkuekilpailu:

Trampoliini:

Miesten yksilökilpailu:
Naisten yksilökilpailu:

Käsipallo:

Miesten käsipallo: Kiina
Naisten käsipallo: U.S.A.

Maahockey:

Miesten maahockey: Espanja
Naisten maahockey: Kanada

Judo:

Miesten -60 kg:
Miesten -66 kg:
Miesten -73 kg:
Miesten -81 kg:
Miesten -90 kg:
Miesten -100 kg:
Miesten +100 kg:
Naisten -48 kg:
Naisten -52 kg:
Naisten -57 kg:
Naisten -63 kg:
Naisten -70 kg:
Naisten -78 kg:
Naisten +78 kg:


Moderni 5 ottelu:

Miesten 5 ottelu:

Naisten 5 ottelu:

Soutu:

Miesten yksikkö:
Miesten pariairokaksikko:
Miesten perämiehetön kaksikko:
Miesten pariairo nelonen:
Miesten perämiehetön nelonen:
Miesten kahdeksikko:
Miesten kevyt pariairokaksikko:
Miesten kevyt perämiehetön nelonen:

Naisten yksikkö:
Naisten perämiehetön kaksikko:
Naisten pariairokaksikko:
Naisten pariairo nelonen:
Naisten kahdeksikko:
Naisten kevyt pariairokaksikko:

Purjehdus:

Miesten Finnjolla: Tapio Nirkko
Miesten laser: Jeemin Ha
Miesten 470: Ates Cinar
Miesten Star: Fredrik Loof
Miesten 49er: Kalle Bask
Miesten purjelauta: Johannes Ahun

Naisten 470: Ai Kondo
Naisten Elliot 6m: Silja Kanerva
Naisten purjelauta: Ling Li
Naisten laser radial: Sari Multala

Ammunta:

Miesten 10m ilmakivääri: Jinseop Han
Miesten 50m pienoiskiväärin makuukilpailu:
Miesten 50m pienoiskiväärin moniasentokilpailu:
Miesten 50m pistooli:
Miesten 25m olympipistooli:
Miesten 10m ilmapistooli:
Miesten trap:
Miesten kaksoistrap:
Miesten skeet:

Naisten 10m ilmakivääri:
Naisten 50m pienoiskiväärin moniasentokilpailu:
Naisten 10m ilmapistooli:
Naisten 25m pistooli:
Naisten trap:
Naisten skeet:

Uinti:

Miesten 50m vapaauinti:
Miesten 100m vapaauinti:
Miesten 200m vapaauinti:
Miesten 400m vapaauinti:
Miesten 1500m vapaauinti:
Miesten 100m perhosuinti:
Miesten 200m perhosuinti:
Miesten 100m rintauinti:
Miesten 200m rintauinti:
Miesten 100m selkäuinti
Miesten 200m selkäuinti:
Miesten 200m sekauinti:
Miesten 400m sekauinti:
Miesten 10km avovesiuinti:
Miesten 4x100m vapaauintiviesti
Miesten 4x200m vapaauintiviesti
Miesten 4x100m sekauintiviesti:

Naisten 50m vapaauinti:
Naisten 100m vapaauinti:
Naisten 200m vapaauinti:
Naisten 400m vapaauinti:
Naisten 800m vapaauinti:
Naisten 100m perhosuinti:
Naisten 200m perhosuinti:
Naisten 100m rintauinti:
Naisten 200m rintauinti:
Naisten 100m selkäuinti:
Naisten 200m selkäuinti:
Naisten 200m sekauinti:
Naisten 400m sekauinti:
Naisten 10km avovesiuinti:
Naisten 4x100m vapaauintiviesti:
Naisten 4x200m vapaauintiviesti:
Naisten 4x100m sekauintiviesti:

Taitouinti (naiset):

Parit:
Joukkueet:

Pöytätennis:

Miesten kaksinpeli:
Miesten joukkuekisa:
Naisten kaksinpeli:
Naisten joukkuekisa:

Taekwondo:

Miesten -58 kg:
Miesten -68 kg:
Miesten -80 kg:
Miesten +80 kg:
Naisten -49 kg:
Naisten -57 kg:
Naisten -67 kg:
Naisten +67 kg:

Tennis:

Miesten kaksinpeli:
Miesten nelinpeli:

Naisten kaksinpeli:
Naisten nelinpeli:

Sekanelinpeli:

Triatlon:

Miesten kisa:

Naisten kisa:

Lentopallo:

Miesten lentopallo:

Naisten lentopallo:

Vesipallo:

Miesten vesipallo:

Naisten vesipallo:

Painonnosto:

Miesten 56 kg:
Miesten 62 kg:
Miesten 69 kg:
Miesten 77 kg:
Miesten 85 kg:
Miesten 94 kg:
Miesten 105 kg:
Miesten +105 kg:

Naisten 48 kg:
Naisten 53 kg:
Naisten 58 kg:
Naisten 63 kg:
Naisten 69 kg:
Naisten 75 kg:
Naisten +75 kg:

Paini:

Miesten 55 kg kreikkalais-roomalais:
Miesten 60 kg kreikkalais-roomalais:
Miesten 66 kg kreikkalais-roomalais:
Miesten 74 kg kreikkalais-roomalais:
Miesten 84 kg kreikkalais-roomalais:
Miesten 96 kg kreikkalais-roomalais:
Miesten 120 kg kreikkalais-roomalais:
Miesten 55 kg vapaapaini:
Miesten 60 kg vapaapaini:
Miesten 66 kg vapaapaini:
Miesten 74 kg vapaapaini:
Miesten 84 kg vapaapaini:
Miesten 96 kg vapaapaini:
Miesten 120 kg vapaapaini:

Naisten 48 kg vapaapaini:
Naisten 55 kg vapaapaini:
Naisten 63 kg vapaapaini:
Naisten 72 kg vapaapaini:

LOPUT TULEE HUOMENNA

Avatar
calderyon
Jumalan ruoska
Viestit: 8530
Liittynyt: 12 Marras 2007 14:34
Paikkakunta: Oulu

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja calderyon » 26 Heinä 2012 02:55

Pyöräilystä oli unohtunut pari lajia pois: (Pahoittelen...)

Eli seuraavat lajit unohtuivat (lajit boldattuna):

Ratapyöräily:

Miesten sprintti:
Miesten keirin:
Miesten omnium:
Miesten joukkuesprintti:
Miesten joukkuetakaa-ajo:

Naisten sprintti:
Naisten keirin:
Naisten omnium:
Naisten joukkuesprintti:
Naisten joukkuetakaa-ajo:

Uimahypyt:

Miesten 3m ponnahduslauta:
Miesten 10m kerroshyppy:
Miesten synkronoitu 3m ponnahduslauta:
Miesten synkronoitu 10m kerroshyppy:

Naisten 3m ponnahduslauta:
Naisten 10m kerroshyppy:
Naisten synkronoitu 3m ponnahduslauta:
Naisten synkronoitu 10m kerroshyppy:

Ratsastus:

Yksilökisa esterata:
Joukkuekisa esterata:
Kenttäratsastus yksilökisa:
Kenttäratsastus joukkuekisa:
Kouluratsastus yksilökisa:
Kouluratsastus joukkuekisa:


Miekkailu:

Miesten floretti:
Miesten kalpa:
Miesten säilä:
Miesten joukkue floretti:
Miesten joukkue säilä:


Naisten floretti:
Naisten kalpa:
Naisten säilä:
Naisten joukkue floretti:
Naisten joukkue säilä:






Pyytäisin lisäämään nämä tuohon veikkaus luetteloon...

Muut veikkaajat, muistakaa päivittää luettelonne ja veikkauksenne tämän ilmoituksen osalta.
You´re welcome!

I am the eater of Worlds !!!

My god... Half man, half amazing!

Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.

Avatar
Tirkka
Isoveli
Viestit: 8115
Liittynyt: 13 Elo 2006 21:47
Paikkakunta: Uleåborg

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja Tirkka » 26 Heinä 2012 09:32

Muokkasin tuota avausviestiä. Onko nyt oikein?

Eilen veikkauksia miettiessä tuli vielä pari kysymystä mieleen. Miten nuo joukkuekisat normaalisti yksilölajeissa, kuten uimaviestit ja muutamien lajien joukkuekisat... ilmeisesti vain voittaja veikataan? Entä purjehdus ja ilmeisesti paini ja nyrkkeily yms, joissa on maapaikkoja jaossa ja siten vain yksi osallistuja per maa? Kaipaisin tähän selvennystä. Oletuksena on että veikataan vain voittaja mut mut...

Ja psst, joukkuelajeihin piti veikata mitalikolmikko, ei vaan voittaja. Ei sillä että minua haittaisi jos heitätte pisteitä menemään. ;)
Totuus on tuolla ulkona.

Avatar
calderyon
Jumalan ruoska
Viestit: 8530
Liittynyt: 12 Marras 2007 14:34
Paikkakunta: Oulu

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja calderyon » 26 Heinä 2012 11:30

Tirkka kirjoitti:Muokkasin tuota avausviestiä. Onko nyt oikein?

Eilen veikkauksia miettiessä tuli vielä pari kysymystä mieleen. Miten nuo joukkuekisat normaalisti yksilölajeissa, kuten uimaviestit ja muutamien lajien joukkuekisat... ilmeisesti vain voittaja veikataan? Entä purjehdus ja ilmeisesti paini ja nyrkkeily yms, joissa on maapaikkoja jaossa ja siten vain yksi osallistuja per maa? Kaipaisin tähän selvennystä. Oletuksena on että veikataan vain voittaja mut mut...

Ja psst, joukkuelajeihin piti veikata mitalikolmikko, ei vaan voittaja. Ei sillä että minua haittaisi jos heitätte pisteitä menemään. ;)
Kysymys 1: Kyllä nyt pitäisi olla oikein. Kiitän korjauksesta.

Yksilölajit ja yksilölajien joukkuekisat:
Valitkaa jokaiseen yksilölajiin vain lajin voittava urheilija tai joukkue. Jokaisesta oikein veikatusta voittajasta saa 5 pistettä.
Kysymys 2: Eli kyllä.

Ja lopuksi muistutus säännöista:
Joukkuelajit:

Valitkaa jokaiseen joukkuelajiin (Jalkapallo, Koripallo, Maahockey, Lentopallo tms.) mitalikolmikko ja voittaja (boldattuna). Voittajasta saa 4 pistettä ja mitalisteista 2 pistettä.
Jatkakaa veikkailua. [smilie=a_cool.gif] :)
You´re welcome!

I am the eater of Worlds !!!

My god... Half man, half amazing!

Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.

Avatar
JVDS
Jebou
Viestit: 2681
Liittynyt: 20 Syys 2007 16:47
Paikkakunta: Pori

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja JVDS » 26 Heinä 2012 13:16

Tein veikkauksen kokonaan uudelta pohjalta, joten jos joku viitsisi poistaa tuon aikaisemman viestini, niin olisin siitä kiitollinen.

En ihan kaikkia lajeja jaksanut miettiä, joten annetaan siinä teille tasotusta. :)

Jousiammunta:

Miesten yksilökisa: Brady Ellison
Miesten joukkuekisa: USA, Ranska, Intia
Naisten yksilökisa: Deepika Kumari
Naisten joukkuekisa: Etelä-Korea, Intia, Ukraina

Sulkapallo:

Miesten kaksinpeli: Lin Dan
Miesten nelinpeli: Chung Jae Sung & Lee Yong Dae
Naisten kaksinpeli: Wang Yihan
Naisten nelinpeli: Wang Xiaoli & YU Yang
Sekanelinpeli: Zhang Nan & ZHAO Yunlei

Koripallo:

Miesten koripallo: USA, Espanja, Argentiina
Naisten koripallo: USA, Australia, Venäjä

Rantalentopallo:

Miesten rantalentopallo: Todd Rogers & Phil Dalhausser
Naisten rantalentopallo: Zhang Xi & Xue Chen

Uimahypyt:

Miesten 3m ponnahduslauta: He Chong
Miesten 10m kerroshyppy: Qiu Bo
Miesten synkronoitu 3m ponnahduslauta: Kiina, Venäjä, Meksiko
Miesten synkronoitu 10m kerroshyppy: Kiina, Saksa, USA
Naisten 3m ponnahduslauta: Wu Minxia
Naisten 10m kerroshyppy: Chen Ruolin
Naisten synkronoitu 3m ponnahduslauta: Kiina, Kanada, Italia
Naisten synkronoitu 10m kerroshyppy: Kiina, Australia, Kanada

Jalkapallo:

Miesten jalkapallo: Brasilia, Uruguay, Espanja
Naisten jalkapallo: USA, Japani, Brasilia

Käsipallo:

Miesten käsipallo: Saksa, Ruotsi, Venäjä
Naisten käsipallo: Saksa, Venäjä, Unkari

Maahockey:

Miesten maahockey: Australia, Saksa, Hollanti
Naisten maahockey: Hollanti, Argentiina, Saksa

Moderni 5 ottelu:

Miesten 5 ottelu: Aleksander Lesun
Naisten 5 ottelu: Laura Asadauskaite

Pöytätennis:

Miesten kaksinpeli: Zhang Jike
Miesten joukkuekisa: Kiina, Saksa, Etelä-Korea
Naisten kaksinpeli: Ding Ning
Naisten joukkuekisa: Kiina, Japani, Singapore

Tennis:

Miesten kaksinpeli: Roger Federer
Miesten nelinpeli: Max Mirnyi & Daniel Nestor
Naisten kaksinpeli: Victoria Azarenka
Naisten nelinpeli: Liezel Huber & Lisa Raymond

Triatlon:

Miesten kisa: Javier Gomez
Naisten kisa: Andrea Hewitt

Lentopallo:

Miesten lentopallo: Brasilia, Venäjä, Puola
Naisten lentopallo: USA, Brasilia, Kiina

Vesipallo:

Miesten vesipallo: Unkari, Serbia, Montenegro
Naisten vesipallo: Kiina, Italia, Australia

Voitte olla varmoja, että en enää ala muokkaamaan tätä.
Suosikit: Lintsi (BB1), Kaarlo (BB2), Naikou (BB3/BB6), Johan (BB4), Sami (BB5), Janica (BB7) & Jouko (BB8)

Inhokit: Iina (BB1), Mira (BB2), Kadi (BB3), Manta (BB4), Tuija (BB5), Marika (BB6), Annika (BB7) & Teija (BB8)

Avatar
calderyon
Jumalan ruoska
Viestit: 8530
Liittynyt: 12 Marras 2007 14:34
Paikkakunta: Oulu

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja calderyon » 27 Heinä 2012 00:14

Jousiammunta:

Miesten yksilökisa: Larry GODFREY GBR
Miesten joukkuekisa: Etelä-Korea
Naisten yksilökisa: Bo Bae KI KOR
Naisten joukkuekisa: Etelä-Korea
You´re welcome!

I am the eater of Worlds !!!

My god... Half man, half amazing!

Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.

Avatar
Zygerö
Tohtori
Viestit: 7711
Liittynyt: 15 Syys 2009 15:22

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja Zygerö » 27 Heinä 2012 11:10

Jousiammunta:

Miesten yksilökisa: Dong Hyun Im
Miesten joukkuekisa: Etelä-Korea
Naisten yksilökisa: Hyeonju Choi
Naisten joukkuekisa: Etelä-Korea
"You mustn't fight the elephant. You mustn't fight anybody. War is a very silly way to behave you know." -Dr. Snuggles

Avatar
Tirkka
Isoveli
Viestit: 8115
Liittynyt: 13 Elo 2006 21:47
Paikkakunta: Uleåborg

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja Tirkka » 27 Heinä 2012 12:00

Jousiammunta:

Miesten yksilökisa: Im Dong-Hyun
Miesten joukkuekisa: Etelä-Korea
Naisten yksilökisa: Deepika Kumari
Naisten joukkuekisa: Etelä-Korea


Sulkapallo:

Miesten kaksinpeli: Lin Dan
Miesten nelinpeli: Cai Yun & Fu Haifeng

Naisten kaksinpeli: Wang Yihan
Naisten nelinpeli: Wang Xiaoli & Yu Yang

Sekanelinpeli: Zhang Nan / Zhao Yunlei


Telinevoimistelu:

Miesten joukkuekilpailu: Kiina
Miesten moniottelu: Danell Leyva
Miesten permanto: Kōhei Uchimura
Miesten hevonen: Krisztian Berki
Miesten renkaat: Chen Yibing
Miesten hyppy: Yang Hak-Seon
Miesten nojapuut: Danell Leyva
Miesten rekki: Zou Kai

Naisten joukkuekilpailu: Yhdysvallat
Naisten moniottelu: Viktoria Komova
Naisten hyppy: McKayla Maroney
Naisten eritasonojapuut: Viktoria Komova
Naisten puomi: Sui Lu
Naisten permanto: Ksenia Afanasyeva

Rytminen voimistelu (naiset):

Yksilökilpailu: Evgeniya Kanaeva
Joukkuekilpailu: Venäjä


Trampoliini:

Miesten yksilökilpailu: Dong Dong
Naisten yksilökilpailu: Huang Shanshan
Edit: Lisää veikkauksia tulossa. Mut huomasin tuossa että miekkailun kohdalla on näköjään virhe. Miehet miekkailevat näköjään joukkueena Säilässä ja naiset Kalpassa. Molemmat ottelevat lisäksi joukkueena floretissa ja yksilöinä kaikissa kolmessa.

Calde ynnä muut, huomatkaapa tämä.
Totuus on tuolla ulkona.

Avatar
Tirkka
Isoveli
Viestit: 8115
Liittynyt: 13 Elo 2006 21:47
Paikkakunta: Uleåborg

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja Tirkka » 27 Heinä 2012 19:28

Tennis:

Miesten kaksinpeli: Novak Djokovic
Miesten nelinpeli: Bob Bryan & Mike Bryan

Naisten kaksinpeli: Serena Williams
Naisten nelinpeli: Andrea Hlaváčková & Lucie Hradecká

Sekanelinpeli: Bob Bryan & Liezel Huber


Pöytätennis:

Miesten kaksinpeli: Zhang Jike
Miesten joukkuekisa: Kiina
Naisten kaksinpeli: Ding Ning
Naisten joukkuekisa: Kiina


Miekkailu:

Miesten floretti: Andrea Cassarà
Miesten kalpa: Paolo Pizzo
Miesten säilä: Aldo Montano
Miesten joukkue floretti: Italia
Miesten joukkue säilä: Venäjä

Naisten floretti: Valentina Vezzali
Naisten kalpa: Ana Maria Branza
Naisten säilä: Sofiya Velikaya
Naisten joukkue floretti: Italia
Naisten joukkue kalpa: Romania


Maantiepyöräily:

Miesten maantiepyöräily: Mark Cavendish
Miesten maantiepyöräily aikakisa: Fabian Cancellara

Naisten maantiepyöräily: Giorgia Bronzini
Naisten maantiepyöräily aikakisa: Emma Pooley


Nyrkkeily:

Miesten kevyt kärpässarja (49 kg): Zou Shiming
Miesten kärpässarja (52 kg): Misha Aloyan
Miesten kääpiösarja (56 kg): Detelin Dalakliev
Miesten kevytsarja (60 kg): Vasyl Lomachenko
Miesten ylempi kevyt sarja (64 kg): Thomas Stalker
Miesten välisarja (69 kg): Serik Sapiyev
Miesten keskisarja (75 kg): Vijender Singh
Miesten raskas keskisarja (81 kg): Egor Mekhontsev
Miesten raskassarja (91 kg): Oleksandr Usyk
Miesten superraskassarja (+91 kg): Magomedrasul Medzhidov

Naisten kärpässarja (51 kg): Ren Cancan
Naisten kevyt sarja (60 kg): Katie Taylor
Naisten keskisarja (75 kg): Anna Laurell


Painonnosto:

Miesten 56 kg: Wu Jingbiao
Miesten 62 kg: Zhang Jie
Miesten 69 kg: Mete Binay
Miesten 77 kg: Lu Xiaojun
Miesten 85 kg: Sourab Moradi
Miesten 94 kg: Ilya Ilin
Miesten 105 kg: Khadzhimurat Akkayev
Miesten +105 kg: Behdad Salimi

Naisten 48 kg: Panida Khamsri
Naisten 53 kg: Zulfiya Chinshanlo
Naisten 58 kg: Nastassia Novikava
Naisten 63 kg: Svetlana Tsarukaeva
Naisten 69 kg: Huang Shih-hsu
Naisten 75 kg: Svetlana Podobedova
Naisten +75 kg: Tatiana Kashirina


Uinti:

Miesten 50m vapaauinti: César Cielo
Miesten 100m vapaauinti: James Magnussen
Miesten 200m vapaauinti: Ryan Lochte
Miesten 400m vapaauinti: Park Tae-Hwan
Miesten 1500m vapaauinti: Sun Yang
Miesten 100m perhosuinti: Michael Phelps
Miesten 200m perhosuinti: Michael Phelps
Miesten 100m rintauinti: Felipe Silva
Miesten 200m rintauinti: Dániel Gyurta
Miesten 100m selkäuinti: Jérémy Stravius
Miesten 200m selkäuinti: Ryan Lochte
Miesten 200m sekauinti: Ryan Lochte
Miesten 400m sekauinti: Ryan Lochte
Miesten 10km avovesiuinti: Thomas Lurz
Miesten 4x100m vapaauintiviesti: Australia
Miesten 4x200m vapaauintiviesti: Yhdysvallat
Miesten 4x100m sekauintiviesti: Yhdysvallat

Naisten 50m vapaauinti: Ranomi Kromowidjojo
Naisten 100m vapaauinti: Ranomi Kromowidjojo
Naisten 200m vapaauinti: Federica Pellegrini
Naisten 400m vapaauinti: Federica Pellegrini
Naisten 800m vapaauinti: Lotte Friis
Naisten 100m perhosuinti: Dana Vollmer
Naisten 200m perhosuinti: Ellen Gandy
Naisten 100m rintauinti: Rebecca Soni
Naisten 200m rintauinti: Rebecca Soni
Naisten 100m selkäuinti: Zhao Jing
Naisten 200m selkäuinti: Missy Franklin
Naisten 200m sekauinti: Alicia Coutts
Naisten 400m sekauinti: Elizabeth Beisel
Naisten 10km avovesiuinti: Keri-Anne Payne
Naisten 4x100m vapaauintiviesti: Alankomaat
Naisten 4x200m vapaauintiviesti: Yhdysvallat
Naisten 4x100m sekauintiviesti: Yhdysvallat

Nyt ei jaksa enää tänään veikkailla enempää. Muutenkin tähän on mennyt tästä päivästä noin viis tuntia liikaa aikaa. En oo kyllä yhtään vakuuttunut jaksanko veikata kaikkia lajeja. [smilie=a_makeitstop.gif]
Edit: Ja Calderyonille muistutuksena tuo mun miekkailuun liittyvä huomio edellisestä viestistä jos et vielä huomannut.
Totuus on tuolla ulkona.

Avatar
Wicker Man
Isoveli
Viestit: 3288
Liittynyt: 07 Heinä 2011 22:27

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja Wicker Man » 27 Heinä 2012 20:00

Lopullinen veikkaukseni. Tämä söikin yllättävän paljon aikaa, joten paljon jäi tyhjää. Otin vapaudekseni poistaa nuo vastauksettomat rivit, niin ei vie turhaa tilaa

Jousiammunta:

Miesten yksilökisa: Xiaoxiang Dai
Miesten joukkuekisa: Italia
Naisten yksilökisa: Ming Cheng
Naisten joukkuekisa: Japani


Sulkapallo:

Miesten kaksinpeli: Jin Chen
Miesten nelinpeli: Jae Sung Chung ja Yeon Seong Yoo

Naisten kaksinpeli: Ratchanok Intanon
Naisten nelinpeli: Xiaoli Wang ja Yang Yu

Sekanelinpeli:

Koripallo:

Miesten koripallo: U.S.A., Kiina ja Espanja

Naisten koripallo: U.S.A., Venäjä ja Ranska


Rantalentopallo:

Miesten rantalentopallo:

Naisten rantalentopallo:

Nyrkkeily:

Miesten kevyt kärpässarja (49 kg): Manuel Cappai
Miesten kärpässarja (52 kg): Nordine Oubaali
Miesten kääpiösarja (56 kg): Shiva Thapa
Miesten kevytsarja (60 kg): Mohamed Eliwa
Miesten ylempi kevyt sarja (64 kg): Thomas Stalker
Miesten välisarja (69 kg): Mehdi Khalsi
Miesten keskisarja (75 kg): Abbos Atoev
Miesten raskas keskisarja (81 kg): Ahmed Barki
Miesten raskassarja (91 kg): Tumba Silva
Miesten superraskassarja (+91 kg): Erik Pfeifer

Naisten kärpässarja (51 kg): Erica Matos
Naisten kevyt sarja (60 kg): Rim Jouini
Naisten keskisarja (75 kg): Edith Ogoke

Kanootti pujottelu:

Miesten kanoottipujottelu yksilö: Sideris Tasiadis
Miesten kanoottipujottelu joukkue:
Miesten kajakkipujottelu yksilö: Mike Dawson

Naisten kajakkipujottelu yksilö: Emilie Fer

Kanootti sprintti:

Miesten kajakkisprintti (K1 1000m): Max Hoff
Miesten kajakkisprintti (K1 200m): Miklos Dudas
Miesten kajakkisprintti tupla (K2 1000m):
Miesten kajakkisprintti tupla (K2 200m):
Miesten kajakkisprintti neliö (K4 1000m):
Miesten kanoottisprintti (C1 1000m): Vadim Menkov
Miesten kanoottisprintti (C1 200m): Qiang Li
Miesten tuplakanoottisprintti (C2 1000m):

Naisten kajakkisprintti (K1 200m): Naomi Flood
Naisten kajakkisprintti (K1 500m): Hanriette Hansen
Naisten kajakkisprintti tupla (K2 500m):
Naisten kajakkisprintti neliö (K4 200m):

BMX pyöräily:

Miesten BMX pyöräily: Joris Daudet

Naisten BMX pyöräily: Lauren Reynolds

Maastopyöräily:

Miesten maastopyöräily: Manuel Fumic

Naisten maastopyöräily: Karen Hanlen

Maantiepyöräily:

Miesten maantiepyöräily: Lars Boom
Miesten maantiepyöräily aikakisa: Jack Bauer

Naisten maantiepyöräily: Emilia Fahlin
Naisten maantiepyöräily aikakisa: Emilia Fahlin

Ratapyöräily:

Miesten sprintti: Teun Mulder
Miesten keirin: Rene Enders
Miesten joukkuesprintti:

Naisten sprintti: Jinjie Gong
Naisten keirin: Jinjie Gong
Naisten joukkuesprintti:

Uimahypyt:

Miesten 3m ponnahduslauta: Chong He
Miesten 10m kerroshyppy: Yue Lin
Miesten synkronoitu 3m ponnahduslauta: Kai Qin

Naisten 3m ponnahduslauta: Zi He
Naisten 10m kerroshyppy: Yadan Hu
Naisten synkronoitu 3m ponnahduslauta: Zi He

Ratsastus:

Yksilökisa rata: Emma Kanerva
Joukkuekisa rata:
Kouluratsastus: Sandra Auffarth

Jalkapallo:

Miesten jalkapallo: Brasilia, Iso-Britannia ja Espanja
Naisten jalkapallo: Englanti, Brasilia ja Ranska

Käsipallo:

Miesten käsipallo: Korea, Ruotsi ja Ranska
Naisten käsipallo: Brasilia, Ranska ja Norja

Maahockey:

Miesten maahockey: Espanja, Hollanti ja Uusi-Seelanti
Naisten maahockey: Japani, Argentiina ja Hollanti

Judo:

Miesten -60 kg: Lamusi A
Miesten -66 kg: Leondro Gunha
Miesten -73 kg: Riki Nakaya
Miesten -81 kg: Antonio Giano
Miesten -90 kg: Roman Buffet
Miesten -100 kg: Daniel Brata
Miesten +100 kg: Barna Bor
Naisten -48 kg: Birgit Ente
Naisten -52 kg: Kum Ae An
Naisten -57 kg: Jan-Di Kim
Naisten -63 kg: Johanna Ylinen
Naisten -70 kg: Fei Chen
Naisten -78 kg: Abigel Joo
Naisten +78 kg: Mika Sugimoto

Purjehdus:

Miesten Finnjolla: Tapio Nirkko
Miesten laser: Jeemin Ha
Miesten 470: Ates Cinar
Miesten Star: Fredrik Loof
Miesten 49er: Kalle Bask
Miesten purjelauta: Johannes Ahun

Naisten 470: Ai Kondo
Naisten Elliot 6m: Silja Kanerva
Naisten purjelauta: Ling Li
Naisten laser radial: Sari Multala

Ammunta:

Miesten 10m ilmakivääri: Jinseop Han

Avatar
calderyon
Jumalan ruoska
Viestit: 8530
Liittynyt: 12 Marras 2007 14:34
Paikkakunta: Oulu

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja calderyon » 27 Heinä 2012 22:49

Sulkapallo:

Miesten kaksinpeli: Lin Dan CHN
Miesten nelinpeli: CAI Y/FU H KOR

Naisten kaksinpeli: LI Xuerui CHN
Naisten nelinpeli: WANG X/YU Y CHN

Sekanelinpeli: ZHANG N/ZHAO Y CHN

Koripallo:

Miesten koripallo: USA, Argentiina, Espanja

Naisten koripallo: USA, Venäjä, Australia


Rantalentopallo:

Miesten rantalentopallo: Emanuel-Alison BRA

Naisten rantalentopallo: May-Treanor-Walsh USA

Nyrkkeily:

Miesten kevyt kärpässarja (49 kg): Jonghun SHIN KOR
Miesten kärpässarja (52 kg): Andrew SELBY GBR
Miesten kääpiösarja (56 kg): Lazaro Alvarez Estrada CUB
Miesten kevytsarja (60 kg): Domenico VALENTINO ITA
Miesten ylempi kevyt sarja (64 kg): Thomas STALKER GBR
Miesten välisarja (69 kg): Freddie EVANS GBR
Miesten keskisarja (75 kg): Ryota MURATA JPN
Miesten raskas keskisarja (81 kg): Julio la Cruz Peraza CUB
Miesten raskassarja (91 kg): Xuanxuan WANG CHN
Miesten superraskassarja (+91 kg): Anthony JOSHUA GBR

Naisten kärpässarja (51 kg): Nicola ADAMS GBR
Naisten kevyt sarja (60 kg): Katie TAYLOR IRL
Naisten keskisarja (75 kg): Savannah MARSHALL GBR

Kanootti pujottelu:

Miesten kanoottipujottelu yksilö: Tony ESTANGUET FRA
Miesten kanoottipujottelu joukkue: HOCHSCHORNER/HOCHSCHORNER SVK
Miesten kajakkipujottelu yksilö: Peter KAUZER SLO

Naisten kajakkipujottelu yksilö: Jana DUKATOVA SVK

Kanootti sprintti:

Miesten kajakkisprintti (K1 1000m): Adam van Koeverden CAN
Miesten kajakkisprintti (K1 200m): Ed MCKEEVER GBR
Miesten kajakkisprintti tupla (K2 1000m): HOLLSTEIN/IHLE GER
Miesten kajakkisprintti tupla (K2 200m): HEATH/SCHOFIELD GBR
Miesten kajakkisprintti neliö (K4 1000m): DAVIDEK/DOSTAL/HAVEL/TREFIL CZE
Miesten kanoottisprintti (C1 1000m): Sebastian BRENDEL GER
Miesten kanoottisprintti (C1 200m): Alfonso BENAVIDEZ SPA
Miesten tuplakanoottisprintti (C2 1000m): KRETSCHMER/KUSCHELA GER

Naisten kajakkisprintti (K1 200m): Natasa DOUCHEV-JANICS HUN
Naisten kajakkisprintti (K1 500m): Alana NICHOLLS AUS
Naisten kajakkisprintti tupla (K2 500m): DIETZE/WEBER GER
Naisten kajakkisprintti neliö (K4 200m): DIETZE/LEONHARDT/WAGNER-AUGUSTIN/WEBER GER

BMX pyöräily:

Miesten BMX pyöräily: Connor FIELDS USA

Naisten BMX pyöräily: Caroline BUCHANAN AUS

Maastopyöräily:

Miesten maastopyöräily: Nino SCHURTER SWI

Naisten maastopyöräily: Catharine PENDREL CAN

Maantiepyöräily:

Miesten maantiepyöräily: Mark CAVENDISH GBR
Miesten maantiepyöräily aikakisa: Bradley WIGGINS GBR

Naisten maantiepyöräily: Marianne VOS NED
Naisten maantiepyöräily aikakisa: Judith ARNDT GER

Ratapyöräily:

Miesten sprintti: Charlie CONORD FRA
Miesten keirin: Stefan BOTTICHER GER
Miesten omnium: Bryan COQUARD FRA
Miesten joukkuesprintti: Saksa
Miesten joukkuetaka-ajo: Australia

Naisten sprintti: Olivia MONTAUBAN FRA
Naisten keirin: Olivia MONTAUBAN FRA
Naisten omnium: Tamara BALABOLINA RUS
Naisten joukkuesprintti: Kiina
Naisten joukkuetaka-ajo: Iso-Britannia

Uimahypyt:

Miesten 3m ponnahduslauta: He Chong CHN
Miesten 10m kerroshyppy: Qiu Bo CHN
Miesten synkronoitu 3m ponnahduslauta: Kiina
Miesten synkronoitu 10m kerroshyppy: Kiina

Naisten 3m ponnahduslauta: Wu Minxia CHN
Naisten 10m kerroshyppy: Chen Ruolin CHN
Naisten synkronoitu 3m ponnahduslauta: Kiina
Naisten synkronoitu 10m kerroshyppy: Kiina

Ratsastus:

Yksilökisa esterata: Billy TWOMEY IRL
Joukkuekisa esterata: Irlanti
Kenttäratsastus yksilökisa: Clayton FREDERICKS AUS
Kenttäratsastus joukkuekisa: Australia
Kouluratsastus yksilökisa: Adelinde CORNELISSEN NED
Kouluratsastus joukkuekisa: Iso-Britannia

Miekkailu:

Miesten floretti: Andrea CASSARA ITA
Miesten kalpa: Fabian KAUTER SWI
Miesten säilä: Nicolas LIMBACH GER
Miesten joukkue floretti: Italia
Miesten joukkue säilä: Venäjä

Naisten floretti: Valentina VEZZALI ITA
Naisten kalpa: Yujie SUN CHN
Naisten säilä: Olga KHARLAN UKR
Naisten joukkue floretti: Venäjä
Naisten joukkue säilä: USA

Telinevoimistelu:

Miesten joukkuekilpailu: Kiina
Miesten moniottelu: Danell LEYVA USA
Miesten permanto: Enrique GONZALEZ SEPULVEDA CHI
Miesten hevonen: Krisztian BERKI HUN
Miesten renkaat: Arthur Nabarrete Zanetti BRA
Miesten hyppy: Igor RADIVILOV UKR
Miesten nojapuut: Zhe FENG CHN
Miesten rekki: Chenglong ZHANG CHN

Naisten joukkuekilpailu: USA
Naisten moniottelu: Jordyn Wieber USA
Naisten hyppy: Alexa MORENO MEDINA
Naisten eritasonojapuut: Jinnan YAO CHN
Naisten puomi: Catalina PONOR ROU
Naisten permanto: Lauren MITCHELL AUS

Rytminen voimistelu (naiset):

Yksilökilpailu: Evgeniya KANAEVA RUS
Joukkuekilpailu: BLIZNYUK/DONSKOVA/MAKARENKO/NAZARENKO/SEVASTYANOVA

Trampoliini:

Miesten yksilökilpailu: Dong DONG CHN
Naisten yksilökilpailu: Karen COCKBURN CHN

Käsipallo:

Miesten käsipallo: Tanska, Ranska, Espanja
Naisten käsipallo: Venäjä, Norja, Ruotsi

Maahockey:

Miesten maahockey: Australia, Saksa, Iso-Britannia
Naisten maahockey: Argentiina, Alankomaat, Saksa

Judo:

Miesten -60 kg: Rishod SOBIROV UZB
Miesten -66 kg: Tsagaanbaatar KHASHBAATAR MGL
Miesten -73 kg: Riki NAKAYA JPN
Miesten -81 kg: Jae-Bum Kim KOR
Miesten -90 kg: Masashi NISHIYAMA JPN
Miesten -100 kg: Takamasa ANAI JPN
Miesten +100 kg: Teddy RINER FRA
Naisten -48 kg: Tomoko FUKUMI JPN
Naisten -52 kg: Misato NAKAMURA JPN
Naisten -57 kg: Kaori MATSUMOTO JPN
Naisten -63 kg: Yoshie UENO JPN
Naisten -70 kg: Lucie DECOSSE FRA
Naisten -78 kg: Akari OGATA JPN
Naisten +78 kg: Gyeong-Mi Jeong KOR


Moderni 5 ottelu:

Miesten 5 ottelu: Andrei Moiseev RUS

Naisten 5 ottelu: Mhairi SPENCE GBR

Soutu:

Miesten yksikkÖ: Alan CAMPBELL GBR
Miesten pariairokaksikko: BOND/MURRAY NZL
Miesten perämiehetön kaksikko: CRAWSHAY/BRENNAN AUS
Miesten pariairo nelonen: GREGORY/REED/JAMES/TRIGGS HODGE GBR
Miesten perämiehetön nelonen: SAIN/SINKOVIC/MARTIN/SINKOVIC CRO
Miesten kahdeksikko: ADAMSKI/KUFFNER/JOHANNESEN/REINELT/SCHMIDT/MÜLLER/MENNIGEN/WILKE/SAUER GER
Miesten kevyt pariairokaksikko: URU/TAYLOR NZL
Miesten kevyt perämiehetön nelonen: WINTHER/JORGENSEN/BARSOE/EBBESEN DEN

Naisten yksikkÖ: Miroslava KNAPKOVA CZE
Naisten perämiehetön kaksikko: WATKINGS/KRAINGER GBR
Naisten pariairokaksikko: GLOVER/STANNING GBR
Naisten perämiehetön nelonen: THIELE/BAER/RICHTER/OPPELT GER
Naisten kahdeksikko: CAFARO/FRANCIA/LOFGREN/RITZEL/MUSNICKI/LOGAN/LIND/DAVIES/WHIPPLE USA
Naisten kevyt pariairokaksikko: AYLING/EDWARD NZL

Purjehdus:

Miesten Finnjolla: Rafael TRUJILLO VILLAR SPA
Miesten laser: Tom SLINGSBY AUS
Miesten 470: MCNAY/BIEHL USA
Miesten Star: MELLEBY/MORLAND PEDERSEN NOR
Miesten 49er: NORREGAARD/LANGE DEN
Miesten purjelauta: Nimrod MASHICH ISR

Naisten 470: MILLS/CLARK/CUMMING GBR
Naisten Elliot 6m: LEHTINEN/KANERVA/WULFF FIN
Naisten purjelauta: Bryony SHAW GBR
Naisten laser radial: Marit BOUWMEESTER NED

Ammunta:

Miesten 10m ilmakivääri: Tao WANG CHN
Miesten 50m pienoiskiväärin makuukilpailu: Sergei MARTYNOV BLR
Miesten 50m pienoiskiväärin moniasentokilpailu: Niccolo CAMPRIANI ITA
Miesten 50m pistooli: Tomoyuki MATSUDA JPN
Miesten 25m olympipistooli: Alexei KLIMOV RUS
Miesten 10m ilmapistooli: Zongliang TAN CHN
Miesten trap: Alexey ALIPOV RUS
Miesten kaksoistrap: Peter Robert Russell WILSON GBR
Miesten skeet: Tore BROVOLD NOR

Naisten 10m ilmakivääri: Sonja PFEILSCHIFTER GER
Naisten 50m pienoiskiväärin moniasentokilpailu: Barbara ENGLEDER GER
Naisten 10m ilmapistooli: Olena KOSTEVYCH UKR
Naisten 25m pistooli: Lenka MARUSKOVA CZE
Naisten trap: Corey COGDELL USA
Naisten skeet: Ning WEI CHN

Uinti:

Miesten 50m vapaauinti: Cesar Cielo Filho BRA
Miesten 100m vapaauinti: James Magnussen AUS
Miesten 200m vapaauinti: Ryan LOCHTE USA
Miesten 400m vapaauinti: Yang SUN CHN
Miesten 1500m vapaauinti: Andrew GEMMELL USA
Miesten 100m perhosuinti: Michael PHELPS USA
Miesten 200m perhosuinti: Michael PHELPS USA
Miesten 100m rintauinti: Kosuke KITAJIMA JPN
Miesten 200m rintauinti: Daniel GYURTA HUN
Miesten 100m selkäuinti: Matthew GREVERS USA
Miesten 200m selkäuinti: Ryan LOCHTE USA
Miesten 200m sekauinti: Michael PHELPS USA
Miesten 400m sekauinti: Ryan LOCHTE USA
Miesten 10km avovesiuinti: Spyridon GIANNIOTIS GRE
Miesten 4x100m vapaauintiviesti: Ranska
Miesten 4x200m vapaauintiviesti: Saksa
Miesten 4x100m sekauintiviesti: USA

Naisten 50m vapaauinti: Marleen Veldhuis NED
Naisten 100m vapaauinti: Francesca Halsall GBR
Naisten 200m vapaauinti: Allison SCHMITT USA
Naisten 400m vapaauinti: Camille MUFFAT FRA
Naisten 800m vapaauinti: Rebecca ADLINGTON GBR
Naisten 100m perhosuinti: Dana VOLLMER USA
Naisten 200m perhosuinti: Liuyang JIAO CHN
Naisten 100m rintauinti: Breeja LARSON USA
Naisten 200m rintauinti: Rebecca SONI USA
Naisten 100m selkäuinti: Missy FRANKLIN USA
Naisten 200m selkäuinti: Missy FRANKLIN USA
Naisten 200m sekauinti: Stephanie RICE AUS
Naisten 400m sekauinti: Hannah MILEY GBR
Naisten 10km avovesiuinti: Haley ANDERSON USA
Naisten 4x100m vapaauintiviesti: Iso-Britannia
Naisten 4x200m vapaauintiviesti: USA
Naisten 4x100m sekauintiviesti: USA

Taitouinti (naiset):

Parit: ISHCHENKO/ROMASHINA RUS
Joukkueet: DAVYDOVA/GROMOVA/ISHCHENKO/KHASYANOVA/KOROBOVA/PATSKEVICH/ROMASHINA/SHISHKINA/TIMANINA RUS


Pöytätennis:

Miesten kaksinpeli: Long MA CHN
Miesten joukkuekisa: Kiina
Naisten kaksinpeli: Kyungah KIM KOR
Naisten joukkuekisa: Kiina

Taekwondo:

Miesten -58 kg: Chen-Yang WEI TPI
Miesten -68 kg: Servet TAZEGUL TUR
Miesten -80 kg: Issam CHERNOUBI MAR
Miesten +80 kg: Dongmin CHA KOR
Naisten -49 kg: Jingyu WU CHN
Naisten -57 kg: Yuzhuo HOU CHN
Naisten -67 kg: Kyung Seon HWANG KOR
Naisten +67 kg: In Jong LEE KOR

Loput hiukan myöhemmin...
You´re welcome!

I am the eater of Worlds !!!

My god... Half man, half amazing!

Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.

Avatar
calderyon
Jumalan ruoska
Viestit: 8530
Liittynyt: 12 Marras 2007 14:34
Paikkakunta: Oulu

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja calderyon » 28 Heinä 2012 04:21

http://www.london2012.com/tennis/
http://www.olympic.org/wtf
http://bollyzone.info/u1.php?url=upuLyDrv1AQ
http://www.eurovisionsports.tv/london2012/index.html
http://livemanager.eurovision.edgesuite ... s_live.png
http://www.youtube.com/user/BBUK0004

Tennis:

Miesten kaksinpeli: Roger FEDERER SUI
Miesten nelinpeli: DAVYDENKO/YOUZHNY RUS

Naisten kaksinpeli: Caroline WOZNIACKI DEN
Naisten nelinpeli: HUBER/RAYMOND USA

Sekanelinpeli: USA

Triatlon:

Miesten kisa: Dmitry POLYANSKIY RUS

Naisten kisa: Helen JENKINS GBR

Lentopallo:

Miesten lentopallo: Puola, Brasilia, Venäjä

Naisten lentopallo: USA, Brasilia, Kiina

Vesipallo:

Miesten vesipallo: Espanja, Kroatia, USA

Naisten vesipallo: USA, Kreikka, Australia

Painonnosto:

Miesten 56 kg: Valentin HRISTOV AZE
Miesten 62 kg: Hun-Min JI KOR
Miesten 69 kg: Mete BINAY TUR
Miesten 77 kg: Krzysztof Maciej ZWARYCZ POL
Miesten 85 kg: Gabriel SINCRAIAN ROM
Miesten 94 kg: Anatoli CIRICU MDA
Miesten 105 kg: Sergiy TAGIROV UKR
Miesten +105 kg: Sajjad ANOUSHIRAVANI HAMLABAD IRI

Naisten 48 kg: Sirivimon PRAMONGKHOL THA
Naisten 53 kg: Shu-Ching HSU TPI
Naisten 58 kg: Jackelina HEREDIA CUESTA COL
Naisten 63 kg: Luz Mercedes ACOSTA VALDEZ MEX
Naisten 69 kg: Roxana Daniela COCOS ROM
Naisten 75 kg: Lidia VALENTIN PEREZ SPA
Naisten +75 kg: Tatiana KASHIRINA RUS

Paini:

Miesten 55 kg kreikkalais-roomalais: Hamid Mohammad SORYAN REIHANPOUR IRI
Miesten 60 kg kreikkalais-roomalais: Ellis E COLEMAN USA
Miesten 66 kg kreikkalais-roomalais: Pedro Isaac MULENS HERRERA CUB
Miesten 74 kg kreikkalais-roomalais: Jorgisbell ALVAREZ HERNANDEZ CUB
Miesten 84 kg kreikkalais-roomalais: Habibollah Jomeh AKHLAGHI IRI
Miesten 96 kg kreikkalais-roomalais: Cenk ILDEM TUR
Miesten 120 kg kreikkalais-roomalais: Dremiel Deshon BYERS USA
Miesten 55 kg vapaapaini: Hassan Sabzali RAHIMI IRI
Miesten 60 kg vapaapaini: Besik KUDUKHOV RUS
Miesten 66 kg vapaapaini: Mehdi Sadegh TAGHAVI KERMANI IRI
Miesten 74 kg vapaapaini: Jordan Ernest BURROUGHS USA
Miesten 84 kg vapaapaini: Jake HERBERT USA
Miesten 96 kg vapaapaini: Abdusalam GADISOV RUS
Miesten 120 kg vapaapaini: Tervel Ivaylov DLAGNEV USA

Naisten 48 kg vapaapaini: Shasha ZHAO CHN
Naisten 55 kg vapaapaini: Sofia MATTSSON SWE
Naisten 63 kg vapaapaini: Elena Sergey PIROZHKOV USA
Naisten 72 kg vapaapaini: Natalia VOROBEVA RUS
You´re welcome!

I am the eater of Worlds !!!

My god... Half man, half amazing!

Joni Hesselgren: Big Brotherin moraalinen voittaja kaudella 2014.

Avatar
Tirkka
Isoveli
Viestit: 8115
Liittynyt: 13 Elo 2006 21:47
Paikkakunta: Uleåborg

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja Tirkka » 28 Heinä 2012 10:04

Ammunta:

Miesten 10m ilmakivääri: Zhu Qinan
Miesten 50m pienoiskiväärin makuukilpailu: Sergei Martynov
Miesten 50m pienoiskiväärin moniasentokilpailu: Niccolo Campriani
Miesten 50m pistooli: Tomoyuki Matsuda
Miesten 25m olympiapistooli: Christian Reitz
Miesten 10m ilmapistooli: Tan Zongliang
Miesten trap: Massimo Fabbrizi
Miesten kaksoistrap: Peter Wilson
Miesten skeet: Georgios Achilleos

Naisten 10m ilmakivääri: Yi Siling
Naisten 50m pienoiskiväärin moniasentokilpailu: Sonja Pfeilschifter
Naisten 10m ilmapistooli: Olena Kostevych
Naisten 25m pistooli: Chen Ying
Naisten trap: Fátima Gálvez
Naisten skeet: Kim Rhode


Judo:

Miesten -60 kg: Rishod Sobirov
Miesten -66 kg: Masashi Ebinuma
Miesten -73 kg: Wang Ki-Chun
Miesten -81 kg: Kim Jae-Bum
Miesten -90 kg: Ilias Iliadis
Miesten -100 kg: Maxim Rakov
Miesten +100 kg: Teddy Riner
Naisten -48 kg: Tomoko Fukumi
Naisten -52 kg: Misato Nakamura
Naisten -57 kg: Telma Monteiro
Naisten -63 kg: Gévrise Émane
Naisten -70 kg: Lucie Décosse
Naisten -78 kg: Mayra Aguiar
Naisten +78 kg: Mika Sugimoto


Soutu:

Miesten yksikkö: Mahé Drysdale
Miesten pariairokaksikko: Hamish Bond & Eric Murray
Miesten perämiehetön kaksikko: Nathan Cohen & Joseph Sullivan
Miesten pariairo nelonen: Karsten Forsterling, James McRae, Chris Morgan & Daniel Noonan
Miesten perämiehetön nelonen: Alex Gregory, Thomas James, Pete Reed & Andrew Triggs-Hodge
Miesten kahdeksikko: Filip Adamski, Eric Johannesen, Andreas Kuffner, Florian Mennigen, Lukas Müller, Maximilian Reinelt, Martin Sauer, Richard Schmidt & Kristof Wilke
Miesten kevyt pariairokaksikko: Mark Hunter & Zac Purchase
Miesten kevyt perämiehetön nelonen: Samuel Beltz, Benjamin Cureton, Anthony Edwards & Todd Skipworth

Naisten yksikkö: Miroslava Knapkova
Naisten perämiehetön kaksikko: Juliette Haigh & Rebecca Scown
Naisten pariairokaksikko: Katherine Grainger & Anna Watkins
Naisten pariairo nelonen: Carina Bär, Britta Oppelt, Julia Richter & Annekatrin Thiele
Naisten kahdeksikko: Erin Cafaro, Caryn Davies, Susan Francia, Caroline Lind, Esther Lofgren, Elle Logan, Meghan Musnicki, Taylor Ritzel & Mary Whipple
Naisten kevyt pariairokaksikko: Christina Giazitzidou & Alexandra Tsiavou


Ratsastus:

Yksilökisa esterata: Rolf-Göran Bengtsson
Joukkuekisa esterata: Saksa
Kenttäratsastus yksilökisa: Michael Jung
Kenttäratsastus joukkuekisa: Iso-Britannia
Kouluratsastus yksilökisa: Edward Gal
Kouluratsastus joukkuekisa: Alankomaat


Purjehdus:

Miesten Finnjolla: Ben Ainslie
Miesten laser: Tom Slingsby
Miesten 470: Mathew Belcher & Malcolm Page
Miesten Star: Robert Scheidt & Bruno Prada
Miesten 49er: Nathan Outteridge & Iain Jensen
Miesten purjelauta: Dorian van Rijsselberge

Naisten 470: Hannah Mills & Saskia Clark
Naisten Elliot 6m: Silja Lehtinen, Silja Kanerva & Mikaela Wulff
Naisten purjelauta: Lee Korzits
Naisten laser radial: Marit Bouwmeester
Totuus on tuolla ulkona.

Avatar
Tirkka
Isoveli
Viestit: 8115
Liittynyt: 13 Elo 2006 21:47
Paikkakunta: Uleåborg

Re: Lontoo 2012 veikkaus (lajit)

Viesti Kirjoittaja Tirkka » 29 Heinä 2012 13:01

Kanootti pujottelu:

Miesten kanoottipujottelu yksilö: Sideris Tasiadis
Miesten kanoottipujottelu joukkue: Pavol & Peter Hochschorner
Miesten kajakkipujottelu yksilö: Daniele Molmenti

Naisten kajakkipujottelu yksilö: Corinna Kuhnle


Kanootti sprintti:

Miesten kajakkisprintti (K1 1000m): Adam Van Koeverden
Miesten kajakkisprintti (K1 200m): Ed McKeever
Miesten kajakkisprintti tupla (K2 1000m): Martin Hollstein & Andreas Ihle
Miesten kajakkisprintti tupla (K2 200m): Alexander Dyachenko & Yury Postrigay
Miesten kajakkisprintti neliö (K4 1000m): Norman Bröckl, Marcus Gross, Max Hoff & Tim Wieskötter
Miesten kanoottisprintti (C1 1000m): Attila Vajda
Miesten kanoottisprintti (C1 200m): Ivan Shtyl
Miesten tuplakanoottisprintti (C2 1000m):

Naisten kajakkisprintti (K1 200m): Natasa Douchev-Janics
Naisten kajakkisprintti (K1 500m): Alana Nicholls
Naisten kajakkisprintti tupla (K2 500m): Tina Dietze & Franziska Weber
Naisten kajakkisprintti neliö (K4 500m): Tina Dietze, Carolin Leonhardt, Katrin Wagner-Augustin & Franziska Weber


Uimahypyt:

Miesten 3m ponnahduslauta: He Chong
Miesten 10m kerroshyppy: Qiu Bo
Miesten synkronoitu 3m ponnahduslauta: Qin Kai & Luo Yutong
Miesten synkronoitu 10m kerroshyppy: Cao Yuan & Zhang Yanquan

Naisten 3m ponnahduslauta: He Zi
Naisten 10m kerroshyppy: Chen Ruolin
Naisten synkronoitu 3m ponnahduslauta: Wu Minxia & He Zi
Naisten synkronoitu 10m kerroshyppy: Chen Ruolin & Wang Hao


Taitouinti (naiset):

Parit: Natalia Ishchenko & Svetlana Romashina
Joukkueet: Anastasia Davydova, Maria Gromova, Natalia Ishchenko, Elvira Khasyanova, Daria Korobova, Alexandra Patskevich, Svetlana Romashina, Alla Shishkina & Anzhelika Timanina


Triatlon:

Miesten kisa: Jonathan Brownlee
Naisten kisa: Erin Densham


Moderni 5 ottelu:

Miesten 5 ottelu: Andrei Moiseev
Naisten 5 ottelu: Lena Schöneborn


BMX pyöräily:

Miesten BMX pyöräily: Māris Štrombergs
Naisten BMX pyöräily: Sarah Walker


Maastopyöräily:

Miesten maastopyöräily: Jaroslav Kulhavy

Naisten maastopyöräily: Catharine Pendrel


Ratapyöräily:

Miesten sprintti: Grégory Baugé
Miesten keirin: Chris Hoy
Miesten omnium: Glenn O'Shea
Miesten joukkuesprintti: Saksa
Miesten joukkuetakaa-ajo: Iso-Britannia

Naisten sprintti: Victoria Pendleton
Naisten keirin: Anna Meares
Naisten omnium: Laura Trott
Naisten joukkuesprintti: Australia
Naisten joukkuetakaa-ajo: Iso-Britannia


Taekwondo:

Miesten -58 kg: Gabriel Mercedes
Miesten -68 kg: Servet Tazegül
Miesten -80 kg: Ramin Azizov
Miesten +80 kg: Cha Dong-Min
Naisten -49 kg: Wu Jingyu
Naisten -57 kg: Hou Yuzhuo
Naisten -67 kg: Sarah Stevenson
Naisten +67 kg: Anastasia Baryshnikova


Paini:

Miesten 55 kg kreikkalais-roomalais: Rovshan Bayramov
Miesten 60 kg kreikkalais-roomalais: Almat Kebispayev
Miesten 66 kg kreikkalais-roomalais: Manuchar Tskhadaia
Miesten 74 kg kreikkalais-roomalais: Roman Vlasov
Miesten 84 kg kreikkalais-roomalais: Damian Janikowski
Miesten 96 kg kreikkalais-roomalais: Cenk İldem
Miesten 120 kg kreikkalais-roomalais: Rıza Kayaalp

Miesten 55 kg vapaapaini: Radoslav Velikov
Miesten 60 kg vapaapaini: Besik Kudukhov
Miesten 66 kg vapaapaini: Mehdi Taghavi
Miesten 74 kg vapaapaini: Jordan Burroughs
Miesten 84 kg vapaapaini: Sharif Sharifov
Miesten 96 kg vapaapaini: Reza Yazdani
Miesten 120 kg vapaapaini: Bilyal Makhov

Naisten 48 kg vapaapaini: Hitomi Obara (o.s. Sakamoto)
Naisten 55 kg vapaapaini: Saori Yoshida
Naisten 63 kg vapaapaini: Kaori Icho
Naisten 72 kg vapaapaini: Stanka Zlateva Hristova

Puuh! Vihdoin sain loputkin lajit (paitsi yleisturhailun, mut se ei oo tämän ketjun asia) veikkailtua. Nyt pääseekin sitten keskittymään kisojen katseluun.
Totuus on tuolla ulkona.

Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Veikkauskilpailut”